עקבו אחרינו                          03-6813335

טלפון- 03-6813335

שירות זמין כל יום כל שעה  
 |  dan@gloriarad.com


בדיקת תנורי מיקרוגל

תנורי מיקרוגל עושים שימוש באפקט החימום של קרינת רדיו-מיקרו. אפרט זה מוסג ברמות קרינה גבוהות מאוד. תנור מיקרוגל ממוצע משדר קרינה ברמה של כמה מאוד וואטים אל תוך התנור הסגור.  תדר השידור הוא  GHz 2.45 שהוא מתאפיין ביעלות חימום של מים הגדולה ביותר. מסגרת תנור המיקרוגל עשויה מחומרים שעוצרים את הקרינה מלהיות משודרת אל מחוץ לתנור. גם דלת תנור המיקרו מצוידת במגן קרינה (רשת המתכת) ובמנגנון נעילה המוודא הצמדה שלה אל גוף התנור וזאת כדי למנוע זליגה של קרינה מהתנור החוצה. במקרה ומסגרת התנור, או דלת התנור יפגעו ויאפשרו יציאה של קרינת רדיו-מיקרו אל חלל הבית ישנה סכנה של חשיפת בני הבית לקרינה זו, גם אם רק לכמה שניות. 

הפגיעות האפשריות מקרינה זו ברמות גבוהות אלו יכולות להיות פגיעות שמקורן בחימום הרקמות, כוויות בעור, קטראקט בעניים, פגיעות במערכת העצבית, פגיעות במערכת הפוריות ועוד.

לכן חשוב מאוד לוודא כי תנור המיקרוגל הינו במצב תקין וכי רמות הקרינה שמשתחררות ממנו הינן נמוכות מהרמות הגורמות חימום. 

ליעוץ, הזמנת בדיקת קרינה, בקשת הצעת מחיר לארגונים וקבוצות וליצירת קשר בשליחת טופס מהירה לחץ כאן...


בדיקת התנור מתבצעת על ידי מד קרינה מתאים במרחקים מסוימים מהתנור ומהדלת. המדידות מתבצעות על ידי נוהל מדידה מוגדר וברור. כאשר רמות הקרינה שנמדדו גבוהות מהסף המוגדר, מוכרז תנור המיקרוגל הנבדק שלא תקין ואין לעשות בו כל שימוש. 


אמצעי זהירות נוספים בעת שימוש בתנור מיקרוגל


הסף הנבדק בעת בדיקה של תנור מיקרוגל הוא גבוהה מאוד. ברוב תנורי המיקרוגל ישנה דליפה של קרינה ברמות נמוכות מהסף, גם כאשר התנור חדש ותקין. כדי להגן על עצמכם מהקרינה הזו שכן מצליחה לצאת מהתנור אל חלל החדר, מומלץ לשמור על מרחק ביטחון, של לפחות מטר אחד, מתנור המיקרוגל כאשר הוא עובד ומחמם. מומלץ לא להסתכל לתוך תנור המיקרוגל (דרך חלון הזכוכית בדלת) בעת החימום. מומלץ לא לאפשר לילדים להיות בקרבתו של תנור מיקרוגל בעת עבודתו.

כדי צמצם עוד יותר את החשיפה לקרינה הנפלטת מתנור המיקרוגל מומלץ להציבו בתוך ארון מעץ עם דלת או "קלפה". גוף העץ של הארון יכול לבלוע חלק מקרינת הרדיו-מיקרוגל בעוצמות הנמוכות יחסית הנפלטות מהתנור. 


הזמנת בדיקת קרינה מתנור מיקרוגל חינם!


בהזמנת בדיקת קרינה מרשת החשמל או קרינה רדיו מאנטנות סלולריות בדיקה קרינה מתנור מיקרוגל תבוצע חינם.

2all בניית אתרים